návrat domov

Hliníkové fasády

Presklené hliníkové fasády vytvárajú moderný dizajn budov. Zabezpečujú dokonalé prepojenie s vonkajškom (exteriérom). Ideálne na presvetlenie budov.

presklenné steny

Štandardná hliníková fasáda je klasická stĺpkovo – priečková konštrukcia s prítlačnými lištami priznanými z exteriéru. Do pripravenej konštrukcie sa vkladajú okná, dvere, z okenných profilov taktiež s priznanými rámami. Hliníkové profily z exteriéru i interiéru je možné farbiť podľa vzorkovníka RAL.
U tohto typu fasády sú oproti štandardnej fasády z exteriéru len horizontálne prítlačné profily, čím vzniká zaujímavý vizuálny efekt. Cenovo je táto varianta vyššia ako štandardná. Zvisle upevnenie je riešené buď maskovacou lištou vo farbe tesnenia alebo lepením.
Vrcholom fasád stĺpkovo – priečkových sú štrukturálne fasády kde z exteriéru nie je žiadny prítlačný prvok ako v horizontálnej tak aj vertikálnej rovine. Budovy sú elegantné, nie sú rušené žiadnymi hliníkovými lištami z exteriéru. Sklenené tabule sú skryte mechanicky upevnené a spoje sú pretmelené fasádnym silikónom prípadne sú celolepené.
  • Štandardné
  • Pološtruktuálne
  • Štruktuálne
galéria

Dlhá 88 010 09 Žilina

SERVIS - 0903 521 026

OBCHOD - 0903 109 572

dsmont@dsmont.sk